MAGYAR BAJNOKSÁG - TISZAÚJVÁROS

2008.10.13
Ifjúsági és Serdülő Országos Bajnokság 2008. 10.11-12. Tiszaújváros

Kiss Dániel szenzációs szereplése a serdülőknél!

Két arany és három bronzérmet hozott a Szuperinfó-Restart-CVSE csapatának a hétvégi Országos Bajnokság.
A ceglédi csapatból kiemelkedett Kiss Dániel, aki két versenyszámban - serdülő páros és vegyes párosban - 1., egyéniben 3. helyen végzett.
Az érmes helyezések mellett több jó helyezés és két majdnem megnyert érem is született az ifjúságiaknál.

Részletes eredmények:
serdülő vegyespáros: 1. Kiss-Horváth (Statisztika)
                                    3. Bogádi-Pattantyús (Statisztika)

Kiss Dani az egykori ceglédi játékos, Horváth László lányával szenzációs játékkal nyerte a versenyt. Az elődöntőben az 1. helyen kiemelt párost verték óriási csatában, majd a döntőben 3 mérkőzéslabdát is hárítva szereztek aranyérmet.
Kellemes meglepetés Bogádi Imre bronzérme Pattantyús Petrával, akik a 4 közé jutásért 2 serdülő válogatottat vertek meg.

Serdülő fiú páros: 1. KIss-Szita (Komló)
                              3. Bogádi-Palásti
                             5-8. Varga-Fodor (Kecskemét)

Az OB talán legsimább győzelmét aratta a Kiss-Szita páros, akik minden mérkőzésüket 3:0-ra megnyerve szereztek bajnoki aranyérmet.
A Bogádi-Palásti páros is magabiztosan jutott a 4 közé, míg Varga kecskeméti partnerével, a tiszta ceglédi párostól (Bogádi-Palásti) kapott ki.

Serdülő fiú egyes: 3. Kiss Dániel
                              5-8. Bogádi Imre
                              9-16. Palásti Tibor és Ecseki Nándor
                              főtáblára jutott Varga Attila

Kiss Dani folytatta jó játékát, a negyeddöntőben 0:2-ről fordított Kovács (BVSC) ellen. Sajnos az elődöntőben hiába vezetett 3:1-re Lakatos (KSI) ellen, a fiatal budapesti versenyző megfordította a mérkőzést.
Bogádi 4:3-as győzelmet aratott a főtáblán, majd a negyeddöntőben a végső győztestől szenvedett vereséget.
Ecseki és Palásti 1-1 mérkőzést nyert a főtáblán, majd mindketten válogatott játékostól kaptak ki.

Serdülő leány egyéni: A még újonc korú szűcs Réka jó játékkal jutott főtáblára, ahol a végső győztes Madarásztól (Kecskemét) kapott ki.

Ifjúsági vegyes páros: 5-8. Kiss-Horváth (Statisztika) és Bogádi-Pattantyús (Statisztika)
                                    9-16. Zakar-Haraszti (Statisztika)

Közel volt az újabb érem, hiszen az előző napi serdülő bajnok Kiss-Horváth páros nagyszerű játékkal jutott a negyeddöntőbe, ahol a döntő játszmában 6:2-es vezetés után szenvedtek vereséget.
Zakar-Haraszti páros a Kiss-Horváth párostól szenvedett vereséget a nyolcaddöntőben.

Ifjúsági fiú páros: A Zakar-Kiss páros jó játékkal jutott a negyeddöntőbe, ahol a végső győztes Kosiba-Sebestyén párostól szenvedtek 3:1-es vereséget.

Ifjúsági fiú egyes: 5-8. Zakar Kristóf
                            főtáblára jutott: Kiss Dániel és Bogádi Imre

Zakar Kristóf 1 sima és 1 nagyon nehéz mérkőzést nyert a főtáblán, a negyeddöntőben szenzációs játékkal 3:1-re és az ötödik szettben 3:0-ra vezetett az ifjúsági válogatott Perei ellen. Sajnos ellenfele fordítani tudott. Nagy éremszerzési esélyt szalasztott el Kristóf!

Összességében jól szerepelt a ceglédi utánpótlás az Országos Bajnokságon. Kiemelkedik Kiss Dániel 2 aranyérme és Bogádi Imre 2 bronzérme és egyéniben elért nyoplc közé jutása.