2009.09.14

5. Szűcs Réka

12. Gulyás Nikolett

3. Ecseki Nándor

Réka második kiemeltként indult a versenyen és sajnos formán kívül játszott. Helyezése mindenképp csalódás. Niki a második napra összeszedte magát és két győzelmet is szerzett de a körbeverések miatt nem tudott előbbre lépni. Nándi az újonc ranglista vezetőjeként kezdte a versenyt és első nap minden mérkőzését megnyerte. Másnap Sabján Gergőtől 3:2-re kapott kikapott ugyan, de úgy alakult, ha nyeri a Szudi elleni meccset, körbeveréssel, szett aránnyal ő az első. Aztán 2:0 – as játszma arány, 10:7 ide, egy megnyert végső labdamenet. Megkönnyebbülés, vége.

De mi történt?

A bíró szólt állj, új poén! Az ellenfél elindult kezet fogni, és mégis újra kell játszani a labdamenetet. Ahogy a nagykönyvben meg van írva; Nándi összezavarodik, elveszti a szettet majd a meccset, és így az első helyet. A verseny összképét tekintve, a mutatott játék alapján nem érdemelte volna meg az első helyet. Ennek ellenére egy kis jóindulat a bírótól, sportszerűség az ellenféltől, igazán elvárható lett volna. A két hét múlva kezdődő serdülő TOP 12-re egy jó felkészülés volt. Főleg mentálisan!